Web sayfamıza hoş geldiniz  | 26.02.2018 02:38:06
E-Posta | Bağlantılar | İletişim

08.09.2014 12:10:14
 
Almanya İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Niğde Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları, Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığı’nında yerel ortak olduğu ve çeşitli birimlerin temsilcileri ile ortak kuruluşların temsilcilerinden oluşan Niğde Üniversitesi heyeti Almanya’dan döndü.
Niğde Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları, Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığı’nında  yerel ortak olduğu ve çeşitli birimlerin temsilcileri ile ortak kuruluşların temsilcilerinden oluşan Niğde Üniversitesi heyeti Almanya’dan döndü. 

Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Demiralp’in hazırlayıp yürütücülüğünü yaptığı, Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığı’nında  yerel ortak olduğu ve 2013 Teklif Çağrı döneminde AB Mesleki Eğitim Programı Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri kapsamında kabul edilen projenin ikinci aşaması, projenin yurt dışı ortaklarından South East Training Academy GmbH’nin katkıları ile 17-23 Ağustos 2014 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleştirildi.

Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanları, Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin temsilcileri ile yurtiçi ortakların temsilcilerinin ve üniversiteden çeşitli birim temsilcilerinin yer aldığı 20 kişilik grup proje kapsamında Almanya’da bir hafta süreyle incelemelerde bulundu.


Yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Demiralp’in yaptığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “İş Sağlığı ve İş Güvenliğinde OHSAS/TS 18001 Çerçevesinde Kalite Güvence Sisteminin Yerinde İncelenmesi” başlıklı proje kapsamında Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarının tamamı ve diğer temsilciler olmak üzere toplamda 40 kişi hareketlilik programından yararlanmış oldu.


       

     

   
Haber Okunma Sayısı 1102
4 yıl önce' yazıldı