Web sayfamıza hoş geldiniz  | 26.02.2018 02:40:16
E-Posta | Bağlantılar | İletişim

08.09.2014 12:04:32
 
Çek Cumhuriyeti İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Çek Cumhuriyeti İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Demiralp’in hazırlayıp yürütücülüğünü yaptığı ,Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığı’nında  yerel ortak olduğu ve 2013 Teklif Çağrı döneminde AB Mesleki Eğitim Programı Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri kapsamında kabul edilen projenin ilk aşaması, projenin yurt dışı ortaklarından Alumcom Plast S.R.O.’nun katkıları ile 08-14 Haziran 2014 tarihleri arasında Çek Cumhuriyetin’in başkenti Prag’da gerçekleştirildi.


Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen, Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarının, Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği personellerinden bir temsilci ve üniversiteden çeşitli birim temsilcilerinin yer aldığı 20 kişilik grup proje kapsamında Prag’da bir hafta süreyle incelemelerde bulundu.

“İş Sağlığı ve İş Güvenliğinde OHSAS/TS 18001 Çerçevesinde Kalite Güvence Sisteminin Yerinde İncelenmesi” başlıklı proje iki aşamadan oluşuyor. İlk aşaması Prag’da gerçekleştirilen projenin ikinci aşaması yine 20 kişilik bir ekibin katılımıyla 17–23 Ağustos 2014 tarihleri arsında South East Training Academy GmbH ortaklığında Almanya’nın Augsburg şehrinde gerçekleştirildi                

Yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Demiralp’in yaptığı ve Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “İş Sağlığı ve İş Güvenliğinde OHSAS/TS 18001 Çerçevesinde Kalite Güvence Sisteminin Yerinde İncelenmesi” başlıklı proje kapsamında Niğde Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarının tamamı, Niğde Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin temsilcisi ve diğer temsilciler olmak üzere toplamda 40 kişi hareketlilik programından yararlanmış olacak.


   


    

      

Haber Okunma Sayısı 864
4 yıl önce' yazıldı